El Caminito del Rey – przydatne informacje

Co warto wiedzieć o El Caminito del Rey?

Przed wejściem na Andaluzyjską Ścieżkę Króla warto się dobrze przygotować merytorycznie i praktycznie. Ze względów bezpieczeństwa i na łatwość pokonania szlaku El Caminito del Rey zapoznajmy się z przydatnymi informacjami oraz wskazówkami organizatora.

Po pierwsze, w dniu wycieczki sprawdźmy pogodę. Ścieżka Króla może być zamknięta z dnia na dzień ze względu na opady deszczu czy wiatr. Jeśli się tak zdarzy a mamy wykupiony wcześniej bilet, to organizator zezwala na wejście w innym terminie, o czym zostaniemy poinformowani mailem.


 

Po drugie, ubiór powinien być dostosowany do pory roku. Pamiętajmy, że wchodzimy na szlak górski, więc może być chłodno i deszczowo (niezbędna będzie kurtka z kapturem) oraz słonecznie (użyjmy kremu ochronnego z filtrem). Zalecane jest wygodne obuwie sportowe.

Co zabrać na szlak? Na trasie El Caminito del Rey nie ma baru czy restauracji. Zalecane jest zaopatrzyć się w butelkę wody i kanapkę (przejście zajmie nam 3-4 godziny) oraz mieć latarkę np. w telefonie, której potrzebować będziemy w początkowej części Ścieżki Króla  w tunelu/jaskini.

Czego nie wolno robić na szlaku El Caminito del Rey?

Jak na terenie każdego Parku Naturalnego istnieje zakaz palenia oraz śmiecenia w trosce o unikatową florę i faunę. Organizator nie zezwala na używanie statywu do apartatu, kijka do selfi oraz filmowania dronem. Podczas deszczu nie można używać parasola, do kupienia za 1 EUR jest natomiast peleryna przeciwdeszczowa. Skorzystajmy z toalety na początku trasy bo następna będzie przy wyjściu.