El Caminito del Rey – bilety na szlak, gdzie kupić, ceny…

Bilety na El Caminito del Rey

 

Wokół biletów na tą spektakulatrną atrakcję turystyczną w Andaluzji – szlak El Caminito del Rey urosło tyle samo legend co wokół zakupu biletów do Alhambry w Granadzie. Po pierwsze, informacja, że są dostępne tylko przez internet wprowadza w błąd. Wstęp na Ścieżkę Króla możemy zakupić w kasie na miejscu lub wcześniej zarezerwować przez internet: https://reservas.caminitodelrey.info/.

Sprzedaż biletów online nie wyczerpuje całodniowej jej puli. Wcześniejszy zakup gwarantuje wstęp na szlak, jednak także „spóźnialscy” mają dużą szansę zwiedzania atrakcji gdyż organizator pozostawia część biletów na miejscu. Dokonując zakupu przez internet poproszeni będziemy o: wybór daty, godziny wejścia, wyboru ilości wejścówek, następnie kilku danych osobowych: imienia, numeru telefonu, email, numeru dokumentu tożsamości, narodowości i kodu pocztowego a na końcu należy zaakceptować regulamin. Bilet wydrukujmy lub ściągnijmy na smartfona do okazania na wejściu.

 



Jeśli z powodu złej pogody szlak zostanie zamknięty to mamy możliwość wyboru innej daty. Otrzymamy maila z taką informacją.

Wejściówka kosztuje 10 EUR od osoby. Bilet na autobus powrotny (do miejsca startu) 1,55 EUR. Wejście z przewodnikiem (w języku hiszpańskim lub angielskim) to koszt 18 EUR od osoby plus ewentualny bilet powrotny na autobus 1,55 EUR.

Na szlak turyści wpuszani są co 15-30 minut w grupie do 25 osób maksymalnie. Pierwsze wejscie jest o 9:30 a ostatnie o 17:00 (od 1 kwietnia do 30 października) i 14:00 (1 listopada do 31 marca).

Dzieci poniżej 8 roku życia nie są wpuszczane, natomiast dzieci powyżej 8 lat muszą udokumentować wiek dokumentem tożsamości.

El Caminito del Rey otwarte jest cały rok od wtorku do niedzieli. Szlak zamknięty jest w każdy poniedziałek oraz 1 stycznia, 24,25 i 31 grudnia.